امروز: چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...
امام عسكرى عليه السلام: «ما تَرَكَ الحَقَّ عَزيزٌ إلاّ ذَلَّ ، و لا أخَذَ بِهِ ذَليلٌ إلاّ عَزَّ»    «هيچ عزّتمندى، حقّ را فرو نگذاشت مگر اين كه به ذلّت افتاد، و هيچ ذليل و ناتوانى، حق را نگرفت مگر اين كه عزيز و نيرومند شد»    بحار الأنوار : ۷۸ / ۳۷۴ /۲۴

پیش بینی انتشار کتاب «المعجم في فقه لغة القرآن» تا ۶۰ جلد


رئیس بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: تاکنون ۳۳ جلد از مجموعه فاخر و ارزشمند قرآنی «المعجم في فقه لغة القرآن » از سوی محققان این بنیاد نوشته شده که پیش بینی می‌شود، تهیه و انتشار آن تا ۶۰ جلد ادامه داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی شریعتی تبار، رئیس بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، در گفتگو با روابط عمومی حوزه علمیه خراسان گفت: این بنیاد از زمان تاسیس در سال ۱۳۶۳ به همت آیت الله عباس واعظ طبسی، تولیت وقت آستان قدس رضوی تا کنون موفق به انتشار سه هزار جلد کتاب در دو هزار عنوان با تیراژ 14 میلیون جلد شده است.
وی با بیان اینکه در این بنیاد محققان در گروه های مختلفی از جمله معارف اسلامی، معارف قرآنی، اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و سیره رضوی در حال فعالیت هستند، ادامه داد: بخش معارف قرآنی به عنوان یکی از فعالترین بخش های بنیاد تا کنون موفق به انتشار 33 جلد از کتاب «المعجم فی فقه لغه القرآن شده و پیش بینی می شود که انتشار آن تا 60 جلد ادامه داشته باشد.
رئیس بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به تصحیح و احیاء تفسیر ابوالفتوح رازی که به زبان فارسی نوشته شده، خاطر نشان کرد: کتاب دیگری در زمینه قرآن بر اساس تحقیق محققان این بنیاد گردآوری شده که تا کنون ۱۰ جلد از آن درباره موضوعات قرآنی از دیدگاه علمای اهل سنت و شیعه منتشر شده است.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت بنیاد بر موضوع تحریفات صورت گرفته بر قرآن خاطر نشان کرد: در این راستا یک جلد کتاب از مجموعه های قرآنی این مرکز با موضوع مصونیت قرآن از تحریف بر مبنای نظریات علمای اهل سنت و شیعه نیز نوشته شده است.
حجت الاسلام والمسلمین شریعتی تبار با بیان این که در کنار فعالیت گروه های قرآنیِ این نهاد پژوهشی، گروه های تحقیقی دیگری در حال فعالیت هستند، ابراز کرد: از جمله این موضوعات تحقیقی می‌توان به تحقیق محققان حوزه و دانشگاه در زمینه‌های اخلاق و تربیت اسلامی، تمدن اسلامی، فقه و اصول، فلسفه و کلام، هنر، اقتصاد، وقف و کودکان اشاره کرد.
 


كد خبر: 18497  |  تاریخ درج خبر: 96/07/15  |  کد خبرنگار: 207368
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
كد امنيتي:       
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا